„Sztuka ścian”: Nowoczesne pomysły na dekoracje ścienne i jak wieszać plakaty jak profesjonalista

Kilka słów o tym jak zmienić swoje mieszkanie w magiczne miejsce za pomocą dekoracji ściennych jak obrazy czy plakaty dekoracyjne...

Udostępnij

„Sztuka ścian”: Nowoczesne pomysły na dekoracje ścienne i jak wieszać plakaty jak profesjonalista

Czy twoja przestrzeń jest ustawiona z idealnymi meblami, ale nadal czuje się jakby było pusto? Mieszkasz w nowoczesnym domu z dużymi, niemożliwymi do wypełnienia ścianami? Masz problem z podjęciem decyzji, jaki rozmiar lub rodzaj dekoracji ściennej wybrać lub jak powiesić obrazy lub ukochany plakat? Te ścienne dekoracje bywają kłopotliwe, lecz my dostarczymy Wam dziś unikalne pomysły i porady, które pomogą ci pokonać te problemy.

Jak wybrać dekoracje ścienne

Po pierwsze, spójrz na ścianę, którą zamierzasz wypełnić, aby zdecydować, jaki rozmiar plakatu należy wybrać. Istnieje wiele sposobów, aby to ustalić i w tym poście zobaczysz różne pomysły.

Dobrą zasadą jest wybór sztuki ściennej, która zajmuje szerokość ściany, minus 6-12 cali z każdej strony, tak by wyglądało na to, że jest wyśrodkowana, jak na zdjęciu obok. Na przykład, masz 36-calową ścianę. Pozostaw około 6 cali z każdej strony dzieła sztuki, co oznacza, że powinieneś wybrać coś o szerokości około 24 cali. Prawda, że proste?

A co, jeśli wieszasz obraz nad sofą, łóżkiem lub stołem? Wybierz dzieło (lub całą serię, komplet) o tej samej długości co mebel lub mniejszej. Unikaj wystroju ściany, który jest szerszy niż mebel: wygląda to wtedy po prostu dziwnie.

Duże ściany, duże problemy? Niekoniecznie!

Co jeśli masz gigantyczny mur? Wielkie „płócienne ściany” (np. makramy) mogą być bardzo drogie lub trudne do zdobycia jak i ulokowania w Twoim mieszkaniu. Zamiast tego, wybierz mniejsze dzieła, które można ułożyć jak kolaż lub ścianę galerii. Wygląda to bardzo współcześnie!

Następnie zdecyduj, jak wysoko zawiesić swoją sztukę na ścianie. Nadmierna wysokość jest pojęciem, które idzie w złym kierunku. Ogólną zasadą jest wieszanie plakatów na linii wzroku, więc nie musisz patrzeć na nią zbyt wysoko lub zbyt nisko. Oznacza to, że środek twojego obszaru sztuki ściennej znajduje się około 60 cali od ziemi.